Juba esimeseks maiks tuleb talverehvid vahetada suverehvide vastu. Nüüd jääb vaid küsimus, kas eelistada spetsiaalseid suverehve või aastaringseid lamellrehve (all season, M+S tähisega).

📌 Kui sul on vaja uusi suverehve, siis vaata kindlasti pakkumisi meie e-poes. 💁‍♂️

Suverehvid

Suverehvid tagavad hea juhitavuse ja haarduvuse kuival ja märjal teel ning töötavad kõige paremini temperatuuril üle 7°C.

Suverehvide kasuks tasub otsustada järgmistel juhtudel:

 • Suveks mõeldud rehvid: suverehvid on spetsiaalselt disainitud ja arendatud sõitmiseks suvistes teeoludes. Sel ajal on nende sõiduomadused kõige paremad.
 • Haarduvus ja tundlikkus parem: suverehvidega on roolimine kiirem ja täpsem – eriti kurvilisematel teedel.
 • Sõiduomadused: pehme suvine kummisegu parandab sõiduki juhitavust, mis lihtsustab pöörete tegemist ja möödapõigete tegemist takistustest.
 • Kui sul on talverehvid talvisteks sõitudeks juba olemas: Sellisel juhul võiks suveks võtta kindlasti suverehvid, mitte teha sõiduomadustelt kompromissi.
 • Temperatuur: kui suvehooajal on temperatuur enamasti üle 7°C ning jäidet ja öökülmasid esineb vähe, siis on suverehv kindlasti eelistatud.

Aastaringsed lamellrehvid

Lamellrehvid on mõeldud neile, kes vähe sõidavad ning ei soovi vahetada rehve 2x aastas. Kui talvel sajab lund ainult pisut ning temperatuur ei lähe sageli alla nulli, siis võib kaaluda aastaringseid lamellrehve (inglise keeles all-season tyres).

Premium klassi lamellrehvid vastavad kõrgetele standarditele, mis puudutab sõiduomadusi ka talvistes tingimustes. Neil on peal M+S tähis ning kolme mäetipu kujutis lumehelbega keskel (mountain-snowflake). See tähendab, et neid võib kasutada talvel riikides, kus talverehvide kasutamine on seadusega kohustuslik.

Aastaringsete lamellrehvide kasuks tasub otsustada siis, kui:

 • Talved ei ole väga lumised ja külmad, õhutemperatuur ei lange alla -5 °C. Muul juhul peaks kindlasti talveks ostma talverehvid.
 • Otsustad osta ainult ühed rehvid, millega saaks sõita aastaringi.
 • Sul ei ole teist rehviringi kuskil hoida. Sellisel juhul on universaalrehvid hea mõte.

Raske otsustada?

Võta meiega ühendust, räägime natuke sellest, et kus, kui palju ja kui sageli sa täpselt sõidad ning teeme sinuga koos hea otsuse. Vastame küsimustele kiirelt ka blogi kommentaarides, nii et võite küsimusi ka sinna jätta.

Lõppu lõbusamat

Üks esimesi väga populaarseks saanud universaalrehvi mudeleid Goodyear’i Tiempo aastal 1977.

Kõige paremate sõiduomaduste saamiseks soovitame suveks panna autole alla suverehvid ning talveks kindlasti osta spetsiaalsed talverehvid.

 

2 thoughts on “Suverehvid või aastaringsed rehvid – kuidas valida?

  • Ott Laursoo says:

   Tere!

   Vabandame vastuse viibimise pärast.

   235/55 R18 mõõdu asemele võib kasutada 235/50R18 mõõtu. Kuid nende rehvide diameetri vahe on 24mm ehk auto läheb 24mm madalamaks. Sõiduki spidomeeter hakkab valetama ca 3km/h, näiteks: kui spidomeeter näitab 90km/h, siis tegelik kiirus on 87km/h.

   Tervitades
   rehvipood.eu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga