Vaata talverehve meie e-poes
abc

Kasulik nipp: Kuidas leida oma auto rehvide suurus?

Inimeste jaoks, kes ei ole nii suured rehvifännid nagu meie, on kõige keerulisem mõelda välja oma auto rehvide suurus. Järgnevalt paar lihtsat võimalust, kuidas leida õige rehvimõõt.

Inimeste jaoks, kes ei ole nii suured rehvifännid nagu meie, on kõige keerulisem mõelda välja oma auto rehvide suurus. Järgnevalt paar lihtsat võimalust, kuidas saada teada, mis on sinu auto rehvide rehvimõõt.

Rehvi mõõt on rehvide ostmisel ainukene asi, mida on vaja teada, sest rehve on väga erineva mõõduga. Kui rehvi mõõtu tead, siis on võimalik sisuliselt 100% kindlusega osta kohe õiged rehvid.

Vaata rehvi pealt, mis on auto all

Rehvi mõõt on kirjutatud rehvi peale ning seda on sealt üsna kerge leida. Samas, kui oled arvuti taga soojas toas ja õues on näitaks tuisune talveilm või kell on juba palju, siis on üsna tüütu hakata õue minema.

Leia enda auto rehvimõõt mugavalt Maanteeameti kodulehelt

Selleks mine Maanteeameti kodulehele sõidukite taustakontrolli rubriiki. Sisesta registreerimismärgi lahtrisse enda auto number ning alusta otsingut. Käesolevad näites kasutasime autonumbrit 888FBI (lihtsalt huvitav number).

Otsingu tulemusena selgus, et tegemist on 1991. aasta Volvoga. Kerides lehe lõppu leiame, et sellele sobivad rehvid mõõduga 205/55 R16 ja 215/45 R17. 1. telg tähendab esirattaid ja 2. telg tähendab tagumisi rattaid. Need numbrid tuleks rehvipoes sisestada otsingusse ning seejärel valida endale meeldiv rehv välja.

Volvole numbrimärgiga 888FBI sobivad rehvid mõõduga 205/55 R16 ja 215/45 R17.

Nüüd, kui rehvimõõt on teada, võib alustada rehvipoes valikuga tutvumist.

Kas ees ja taga peavad olema rehvid sama suurusega?

Nelja ratta veoga (ehk nelikveoga) autol peavad tavaliselt olema kõik rehvid ühe suurusega.

Kahe ratta veoga autodel võivad olla ees ühe suurusega ja taga teise suurusega rehvid. Teisisõnu – ühele teljele peaks olema paigaldatud sama tüüpi rehvid. Erinevat mõõtu rehvide kasutamist me siiski ei soovita, kuna erinevad rehvid võivad tunduvalt halvendada auto sõiduomadusi – seda eriti märjal või libedal teel. Parem on, kui kõik neli rehvi on ühe suurusega.

Kas suve- ja talverehvid on sama mõõduga?

Kui sul on auto all ühe mõõduga suverehvid, siis sobivad sinna ka sama mõõduga talverehvid.

Oluline disclaimer!

Tegelikult see Internetist rehvimõõdu vaatamise asi nii lihtne ikkagi ei ole. Kõige kindlam on vaadata mõõtu rehvi pealt, mis on auto all. Kindlasti vaata, mis mõõduga on esimene rehv ja mis mõõduga on tagumine rehv. Need võivad olla mõnikord erineva mõõduga (nt laius on erinev). Siis võid olla 100% kindel, et saad õige mõõduga rehvi.

Suuremad autofännid teavad, mis mõõduga on nende auto veljed ning oskavad kokku viia, et mis mõõduga rehv nende veljele kõige paremini sobiks. See aga on juba hoopis teine teema.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga