Talverehvide kasutamine on lubatud 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini.

📌 Kui sul on vaja uusi talverehve, siis vaata kindlasti pakkumisi meie e-poes. 💁‍♂️

Siiski, talverehvide (M+S, MS, M.S. või M&S tähistusega) kasutamine on nõutav ainult sõidukitel registrimassiga kuni 3500 kg. Sõltuvalt talviste tee- ja ilmastikuolude esinemisest võib talverehve mõnikord kasutada  kuni 30. aprillini. Näiteks 2017. aastal lubati talverehvidega sõita isegi mai esimese nädala lõpuni, sest ilmad olid üsna talvised.

Lamellrehvidega on lubatud sõita aastaringi kuid soovitame siiski suvel kasutada spetsiaalseid suverehve, kui suvine läbisõit tuleb üle 5000 km.

Talverehvide puhul on minimaalne lubatud mustri jääksügavus 3 mm. Meie soovitame rehvi probleemide vältimiseks välja vahetada juba siis kui jääksügavus on 4 mm.

Lisaks sellele, et muul ajal on talverehvidega sõitmine keelatud, tasub silmas pidada ka seda, et talverehvi kasutamine suvel pikendab pidurdusteekonda ja suurendab kütusekulu. Samuti kuluvad näiteks lamellrehvid oluliselt kiiremini kui sõita nendega aastaringselt.

Kuigi seadus lubab või käsib, peavad juhid tegema otsuse siiski ise, millal on õige aeg rehve vahetada. Paljud teavad omast kogemusest, et sügiseseks rehvivahetuse kriteeriumiks on esimene lumi. Juhid üldiselt ei vaheta esimese lörtsi pärast veel rehve, sest see sulab eeldatavasti varsti ära.

Rehvitootjate soovitus on paigaldada talverehvid, kui keskmine päevane temperatuur langeb alla +7 °C. Alla selle temperatuuri kaotavad suverehvid oma parimad sõiduomadused ja nende kasutamine muutub ohtlikuks. Järjekorrad rehvitöökodades tekivad siis, kui teed on juba tõeliselt libedaks muutunud või ilmateade lubab lumesadu.

Allikas: Maanteeamet ning vastav määrus (lisa 1, kood 501).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Vasta küsitlusele (5-7 min) ja võida 2×50€ kinkekaart! 👨‍💻

Tegemist on rehvide ostmise uuringuga, mille tulemused avaldatakse magistriõppe lõputöös kevadel 2019.

Alusta vastamist