Vaata talverehve meie e-poes
abc

Millal on talverehvid kohustuslikud ja millal lubatud? (2024)

Naastudega talverehvide kasutamine on lubatud 15. oktoobrist kuni 31. märtsini, talviste teeolude esinemisel 1. oktoobrist kuni 30. aprillini. Talverehvide (st naast- või lamellrehvide) kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini.

Liitu Rehvipood.eu uudiskirjaga. Mõned korrad loosime välja kinkekaarte, anname teada sooduspakkumistest, uuest rehvidest ja sooduskoodidest.

Sõltuvalt tegelikest ilmaoludest võib tulla ka erandeid. Näiteks 2019. aastal lubas Politsei juba 6. oktoobrist naastrehvidega sõita ning trahvi polnud vaja karta (vastavalt ERRi uudisele). Samuti on üleminek suverehvidele paindlik.

Kui sul on vaja uusi talverehve, siis vaata kindlasti pakkumisi meie e-poes ning loe, missugused on kõige populaarsemad talverehvid.

Siiski, talverehvide (M+S, MS, M.S. või M&S tähistusega) kasutamine on nõutav ainult sõidukitel registrimassiga kuni 3500 kg. Sõltuvalt talviste tee- ja ilmastikuolude esinemisest võib talverehve mõnikord kasutada  kuni 30. aprillini. Näiteks 2017. aastal lubati talverehvidega sõita isegi mai esimese nädala lõpuni, sest ilmad olid üsna talvised.

Lamellrehvidega on lubatud sõita aastaringi kuid soovitame siiski suvel kasutada spetsiaalseid suverehve, kui suvine läbisõit tuleb üle 5000 km.

Talverehvide puhul on minimaalne lubatud mustri jääksügavus 3 mm. Meie soovitame rehvi probleemide vältimiseks välja vahetada juba siis kui jääksügavus on 4 mm.

Lisaks sellele, et muul ajal on talverehvidega sõitmine keelatud, tasub silmas pidada ka seda, et talverehvi kasutamine suvel pikendab pidurdusteekonda ja suurendab kütusekulu. Samuti kuluvad näiteks lamellrehvid oluliselt kiiremini kui sõita nendega aastaringselt.

Kuigi seadus lubab või käsib, peavad juhid tegema otsuse siiski ise, millal on õige aeg rehve vahetada. Paljud teavad omast kogemusest, et sügiseseks rehvivahetuse kriteeriumiks on esimene lumi. Juhid üldiselt ei vaheta esimese lörtsi pärast veel rehve, sest see sulab eeldatavasti varsti ära.

Rehvitootjate soovitus on paigaldada talverehvid, kui keskmine päevane temperatuur langeb alla +7 °C. Alla selle temperatuuri kaotavad suverehvid oma parimad sõiduomadused ja nende kasutamine muutub ohtlikuks. Järjekorrad rehvitöökodades tekivad siis, kui teed on juba tõeliselt libedaks muutunud või ilmateade lubab lumesadu.

Regulatsiooni täpne sõnastus

Mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuded ning nõuded varustusele. Lisa 1 koodid kood 501.3 ,507.6. Viide.

Allikas: Maanteeamet ning vastav määrus (lisa 1, kood 501).

13 mõtet “Millal on talverehvid kohustuslikud ja millal lubatud? (2024)” kohta

 1. Talverehvid on lubatud 15. okt – 31. märts. Suverehve on kohustuslik kasutada 01. mai – 15. okt. Milliste rehvidega sõidame aprillis?

  Naastrehve võib sõidukil kasutada alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Erandina võib talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini.

  1. Tere. Aitäh selle tähelepaneku eest. Kuna see on tõesti määruses üsna segaselt sõnastatud siis lisasime postitusele infograafika, mis aitab kõigil sellest loodetavasti paremini aru saada.

 2. kui suverehvid suurt enam ei pea,kas võib alla panna naastud enne 15.okt.olen postikuller ja sõidan väga vara ja temp.on alla 7

  1. Tere! Naastrehve tohib kasutada alates 15.oktoobrist ehk enne ei tohiks neid alla panna.

   Täpsustus: Täna, 6. oktoobril ilmus Politsei teadaanne, et naastrehvid võib juba alla panna.

 3. Kas naastrehvidega sõit kahjustab teekatet? Kas kahjustus on kahjulik tervisele, hingamisele?
  Mida arvab terviseamet?

  1. Tere. Kõik rehvid kahjustavad mingil määral teekatet, kuid rohkem kahjustavad teekatet naastrehvid. Tervisekahjustus – igaüks saab vaadata Google kaudu sellist asja nagu peenosakeste saaste mõju hingamisteedele. Leiab erinevate ülikoolide ja näiteks ka astmaliitude poolt tehtud uuringuid. Kõik on suhteline, nagu ka see, et pits viina teeb vaid väikese joobe, kuid 2 liitrit viina hinge alla lasta paari tunniga võib tekitada eluohtliku mürgistuse.

 4. Oskab keegi öelda. Kui mul on naastrehvid, mille naastud välja tõmmatud, aga ülejäänud muster põhimõtteliselt lamell, kas selline asi kvalifitseerub lamelli alla või siiski suverehv?

  1. Tere!

   Seaduse silmis võib kaherattalisega sõita aasta ringi suverehvidega. Iseasi, kas see on mõistlik ja turvaline.

 5. Tere,
  Teie kirjatükis on vastuolud. Kirjutate, et “talverehvide (M+S, MS, M.S. või M&S tähistusega) kasutamine on nõutav ainult sõidukitel registrimassiga kuni 3500 kg”
  Samas pole allpool viidatud regulatsioonis massist juttu. Küll on juttu M1 jne kategooriast.
  Juhin tähelepanu, et M1 kategooria sõiduk võib olla ka raskem kui 3500kg. Kas sel juhul peab kasutama talverehve?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga