Vaata talverehve meie e-poes
abc

Suverehvide kasutusaeg 2024 – millal on suverehvid lubatud?

Suverehvide kasutamine on lubatud 1. märtsist kuni 1. detsembrini. Suverehvide kasutamine on kohustuslik 1. maist kuni 15. oktoobrini.

Suverehvide kasutamine Eestis on lubatud 1. märtsist kuni 1. detsembrini. Suverehvide kasutamine on kohustuslik 1. maist kuni 15. oktoobrini. See tähendab, et suverehvidele ülemineku aeg on Eestis paindlik.

  • 1. maist kuni 15. oktoobrini on suverehvidega sõitmine kohustuslik. Naastrehvidega on sel ajal sõitmine keelatud, lamellrehvidega võib sõita aastaringselt.
Kui vajate uusi suverehve, siis vaadake kindlasti pakkumisi meie e-poes või vaadake, missugused on 2022 kõige populaarsemad suverehvid.

Loe edasi “Suverehvide kasutusaeg 2024 – millal on suverehvid lubatud?”

Millal on talverehvid kohustuslikud ja millal lubatud? (2024)

Naastudega talverehvide kasutamine on lubatud 15. oktoobrist kuni 31. märtsini, talviste teeolude esinemisel 1. oktoobrist kuni 30. aprillini. Talverehvide (st naast- või lamellrehvide) kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini.

Sõltuvalt tegelikest ilmaoludest võib tulla ka erandeid. Näiteks 2019. aastal lubas Politsei juba 6. oktoobrist naastrehvidega sõita ning trahvi polnud vaja karta (vastavalt ERRi uudisele). Samuti on üleminek suverehvidele paindlik.

Loe edasi “Millal on talverehvid kohustuslikud ja millal lubatud? (2024)”

Rehvid järelmaksuga – Liisi, Esto, Inbank ja Montonio

Rehvide tellimiseks on võimalik kasutada Liisi ID järelmaksu, mida saavad taotleda kõikide pankade kliendid ning minimaalne ostusumma puudub. Vastus järelmaksutaotlusele tuleb kohe.

Mõõdus 205/55 R16  on meie e-poes hetkel (05.2022) kõige soodsama suverehvi ringi hind 48.00€ x 4 (Roadmarch Ecopro 99) ja kõige kallimal juhul ise 118.47€ x 4 (Michelin Primacy 3). See ei ole just väike rahasumma, mida ühe korraga välja käia. Kas rehvide ostmine järelmaksuga oleks lahendus?

Loe edasi “Rehvid järelmaksuga – Liisi, Esto, Inbank ja Montonio”

Kõige populaarsemad talverehvid (2023)

Enne hooaja algust on hea aeg vaadata, missugused talverehevid sel aastal tõenäoliselt ilma teevad. Nagu arvata võib, siis ei ole kuskile kadunud varasemate aastate tegijad Minerva, Firemax ja Habilead. Lisandunud on ka uusi, kiiresti populaarsust võitnud firmasid nagu Fronway rehvid ja Green-Max rehvid.

Kas valida lamellrehvid või naastrehvid

Siia arutelusse pikalt sisse minema ei hakkaks. Meie kliendid eelistavad lamellrehve. Kõigist sel aastal ostetud talverehvidest 68% on lamellrehvid ning 32% naastrehvid. Nõnda on see olnud ka varasematel aastatel. Mõlemal rehvitüübil on oma plussid ja miinused ning valiku tegemine sõltub palju sellest, kus, millal ja kui palju sõita on vaja.

Osades e-poodides on lamellrehvide hulgas müügil ka all-season ehk aastaringsed rehvid, mis ei ole lamellrehvid. All-season, cross-climate jms M+S rehvid enamasti ei sobi Eesti talves sõitmiseks ning eksituste vältimiseks ei ole meie e-poes neid müügil.

Loe edasi “Kõige populaarsemad talverehvid (2023)”

Kaubiku rehvid

Spetsiaalselt kaubikule (VAN) ja kergveokile (light truck) mõeldud rehvid tunneb ära C tähe järgi rehvi mõõdu lõpus. Näiteks mõõt 235/65 R16C – nimetuse lõpus olev C täht tähistab sõna “Cargo”. Selliseid rehve nimetatakse ka kaubarehvideks ja kommertsrehvideks.

Populaarsed kaubiku suverehvid on MINERVA RF09 Transporter või FIREMAX FM916. Talveks eelistatakse enamasti lamellrehve MINERVA Frostrack VAN, FORTUNA Gowin VAN  või SUPERIA Bluewin VAN.

Naastrehvidest on kaubikutele mõeldud näiteks protekteeritud soodne naastrehv WOLF Nord Cargo.

Suure valiku kaubiku rehve leiate meie e-poest Rehvipood.eu.

Kaubiku rehvid erinevad sõiduauto rehvidest oma ehituse poolest. Rehvide tootmisel on kasutatud rohkem materjali, külgseinad on tugevdatud, rehvides kasutatakse suurema rõhuga, et täiskoormusega oleks tagatud hea juhitavus ja manööverdamise võime. Seetõttu on kaubiku rehvid tavaliselt ka pisut kallimad.

Soodsad talverehvid, mida kindlasti soovitame (2022)

Talvel võib Eestis sõita lamell- ja naastrehvidega. Selles blogipostituses toome välja Eesti oludesse sobivad soodsad talverehvid, millele saame anda kindla ostusoovituse.

Soodsad lamellrehvid – Fronway, Firemax, Minerva

Kõik sobivas suuruses lamellrehvid leiad mugavalt Rehvipood.eu e-poest. Mudelid ja tootjad, mida soovitame on poes ka vastava sildiga ära märgitud.

Kaks brändi, mida ostjad on läbi aastate eelistanud, on Minerva, Firemax ja Fronway. Need soodsad talverehvid sobivad Eesti lumisesse talve suurepäraselt ning on saanud palju kiidusõnu. Neil on hea juhitavus lumisel ja märjal teel. Samas on nad nii vaiksed kui ka kütusesäästlikud. Minerva ja Fronway lamellrehvid sobivad  lumisele maanteele kui ka igapäevaseks liiklemiseks linnas (kus teed on talviti pigem lihtsalt märjad). Konkreetsed mudelid, mida poes tasub silmas pidada on:

  • Minerva Frostrack UHP
  • Fronway Icepower 868
  • Fronway Icepower 96
  • Firemax FM508

Lamellrehvidega võib Eestis sõita aastaringselt. Tänu sellele ei pea seda tüüpi rehvidega sõites täpselt ajastama sügisest ja kevadist rehvivahetust.

Vaata lamellrehve →

Soodsad naastrehvid – Minerva ja Green-Max

Sobivas suuruses naastrehvid leiad mugavalt Rehvipood.eu e-poest. Mudelid ja tootjad, mida soovitame on poes ka vastava sildiga ära märgitud.

  • Minerva Eco Stud
  • Green-Max Winter Grip

Vaata naastrehve →

Kui sõitmist on vähem ja soodne hind oluline, siis tasub päris uute rehvide asemel vaadata ka taastatud ehk protekteeritud Wolf Tyres rehvide poole. Seda kategooriat esindab meie valikus mudel WOLF Nord, mis on taastatud soodsa hinnaga naastrehv. Levinumates mõõtudes saadaval nii sõiduautole, maasturile kui kaubikule.

Rehvi müratase ja vaiksed rehvid

Rehvi märgistusel tuuakse välja rehvi müratase, mida näidatakse detsibellides.

Tasub silmas pidada, et detsibell on logaritmiline skaala. Seega 69 dB ja 72 dB erinemus ei ole ainult 3 ühikut vaid antud juhul on rehvide müratase 2 korda erinev.

Alljärgnevalt toome välja (07.06.22 seisuga) kõige vaiksemad suverehvid ja lamellrehvid mõõdus 205/55 R16. Oleme valinud sellise mõõdu, kuna see on kõige levinum ning rehvi välismüra sõltub ka rehvi mõõdust.

Vaiksed suverehvid

Kõige vaiksemad suverehvid, mida on võimalik osta meie e-poest, on müratasemega A ja väärtusega 68 dB.

YOKOHAMA BLUEARTH-ES ES32
DUNLOP SPT BLURESPONSE

Rohkem nii madala müratasemega rehve meie e-poes hetkel müügil ei ole. Kõige valjem müratase on 72 ning seal on valik juba suurem

Vaiksed lamellrehvid

Lamellrehvidel on huvitaval kombel müratasemed isegi madalamad kui suverehvidel.

Kõige vaiksemad lamellrehvid hetkel meie e-poes on:

MICHELIN X-ICE XI3 (68 dB)
PIRELLI SOTTOZERO 3 (66 dB)

Tegemist on ka päris kalliste rehvidega. Michelin on hinnalt 3. ja Pirelli kohe selle järel 4. kohal.

Ülal toodud andmed kehtivad eeldusel, et tarnija ei ole andmeid valesti sisestanud. Rehvi müratase on (teiste parameetrite hulgas) välja toodud iga rehvi juures tootelehel ning selle infoga tasub enne ostu tegemist tutvuda.

Kõige populaarsemad suverehvid 2022

Rehvide ostmisel oleks hea teada, mis firma rehve teised ostjad on eelistanud. Käesolevas posituses toomegi välja, missuguseid suverehvid on osutunud kõige populaarsemaks meie e-poe klientide puhul.

Andmed põhinevad viimase 1500 tellimuse põhjal (uuendatud 15.03.2022). Seega, need andmed võiksid olla piisavalt usaldusväärsed, et näidata küll, missuguseid rehve inimesed kõige rohkem usaldavad.

Loe edasi “Kõige populaarsemad suverehvid 2022”

Suverehvide kampaania: võida raha tagasi ja teisi auhindu!

Aprilli kuu jooksul toimub meie e-poes suverehvide kampaania, kus ühele rehvid tellinud kliendile maksame raha tagasi. Lisaks on loosikorvis kaks 100 eurost Rehvipood.eu kinkekaarti.

See on hea võimalus tellida rehvid usaldusväärsest e-poest, saada kvaliteetsed rehvid hea hinnaga ning samal ajal osaleda suure võiduvõimalusega loosimises.

Loe edasi “Suverehvide kampaania: võida raha tagasi ja teisi auhindu!”

Õige rehvirõhk aitab säästa kütust ja parandab juhitavust

Rehvirõhk võib mõjutada sõiduki juhitavust, manööverdusvõimet, pidurdamist ja kütusesäästlikkust. Vale rõhuga rehv kulub kiiremini ja võib teid ohtu seada.

Rehvirõhk mõjutab sõiduki juhitavust, manööverdusvõimet, pidurdamist ja kütusekulu. Vale rõhuga rehv kulub kiiremini ja kütust kulub rohkem.

Kui sul on vaja uusi rehve, siis vaata kindlasti pakkumisi meie e-poes.

Rehvide rõhku tuleb kontrollida “külmade” rehvidega ning seda tuleks teha iga kuu. “Külmad rehvid” tähendavad, et rehvid on välisõhuga samal temperatuuril. Pärast mõnekilomeetrist sõitmist rehvid soojenevad ja rõhk suureneb.

Vale rehvirõhk suurendab kütusetarvet, lühendab rehvi kasutusiga ja halvendab auto teelpüsivust. Liiga madala rehvirõhuga sõites võivad rehvid üle kuumeneda ja kahjustuda. Rehvirõhk mõjutab sõidumugavust, teepinnalt kostuvaid helisid (müra) ning juhitavust.

Missugune on õige rehvirõhk?

Valdavalt jääb õige rõhk 2,2-2,5 ühiku vahele. Info selle kohta, kui palju peab rehvides rõhku olema, leiate tavaliselt juhiukse siseküljelt või kütusepaagi luugilt. Kindlasti on see info olemas ka auto kasutusjuhendis.

Rehvirõhk on tegelikult olulisem kui valdav enamus autojuhte arvab.

Võib öelda, et hinnanguliselt pooled autojuhtidest ei kontrolli rehvirõhku üldse. Sageli sõidetakse rehvivahetusest rehvivahetuseni ning ei tunta huvi enne kui rehv on juba silmnähtavalt tühi.

Õige rehvivalik, -rõhk ja paigaldamine on turvalisuse tagamiseks väga olulised. Keskmine sõiduauto puutub rehvide kaudu vastu maad vaid 40 cm2 ulatuses ning ühtviisi halb on nii rehvi üle- kui alarõhk.

Kui rehvirõhk on näiteks 80% soovitatud rõhust, väheneb ka rehvi eluiga 20% võrra. Kui rehvirõhk on aga liialt kõrge, väheneb kokkupuutepind maapinnaga. See omakorda mõjutab auto juhitavust ning pikendab oluliselt pidurdusteekonda.

Alarõhuga ja ülerõhuga rehvi kulumine

Rehvirõhk
Joonisel on kujutatud rehvi väljanägemist normaalse rehvirõhu ning liiga madala või kõrge rehvirõhu korral. Alumisel real on näha, milline on erineva rehvirõhu korral rehvi haardumine teega.

Rehvirõhu kontrollimine

Rehvirõhu kontrollimine on võrdlemisi lihtne. Bensiinijaamades on võimalik kontrollida rehvirõhku digitaalse näidikuga õhuseadmega (kompressoriga), mis pumpab rehvi täpselt soovitud rõhu.

Turvalise sõidu tagamiseks soovitame kontrollida oma rehvirõhku paar korda kuus.