Vaata talverehve meie e-poes
abc

Suverehvide kasutusaeg 2024 – millal on suverehvid lubatud?

Suverehvide kasutamine on lubatud 1. märtsist kuni 1. detsembrini. Suverehvide kasutamine on kohustuslik 1. maist kuni 15. oktoobrini.

Suverehvide kasutamine Eestis on lubatud 1. märtsist kuni 1. detsembrini. Suverehvide kasutamine on kohustuslik 1. maist kuni 15. oktoobrini. See tähendab, et suverehvidele ülemineku aeg on Eestis paindlik.

Liitu Rehvipood.eu uudiskirjaga. Mõned korrad loosime välja kinkekaarte, anname teada sooduspakkumistest, uuest rehvidest ja sooduskoodidest.

  • 1. maist kuni 15. oktoobrini on suverehvidega sõitmine kohustuslik. Naastrehvidega on sel ajal sõitmine keelatud, lamellrehvidega võib sõita aastaringselt.
Kui vajate uusi suverehve, siis vaadake kindlasti pakkumisi meie e-poes või vaadake, missugused on 2022 kõige populaarsemad suverehvid.

Naastrehve võib sõidukil kasutada alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral võib naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini.

Kuigi lamellrehve suverehvide vastu vahetama ei pea ning nendega võib sõita aastaringi, soovitame siiski kasutada spetsiaalseid suverehve, kui suvine plaanitav läbisõit on üle 5000km.

Meeles tasub pidada, et talverehvi kasutamine suvel pikendab sõiduki pidurdusteekonda, müra salongis sõidu ajal ja suurendab kütusekulu. Samuti kuluvad näiteks lamellrehvid oluliselt kiiremini kui sõita nendega suvel kuival asfaldil ning kvaliteetsetest rehvidest ei jää uueks talvehooajaks piisaval hulgal mustrit alles.

Suverehvid on vaiksemad, suverehvidega sõit on oluliselt kütusesäästlikum ning pidurdusteekond kuival asfaldil lühem kui talverehvidega. Rehvitootjad soovitavad suverehvid alla panna siis, kui õhutemperatuur on püsivalt üle +7 °C. Sellistes tingimustes tulevad esile suverehvide parimad sõiduomadused.

Üks mõte “Suverehvide kasutusaeg 2024 – millal on suverehvid lubatud?” kohta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.