Suverehvide kasutamine on lubatud 1. märtsist kuni 1. detsembrini. Suverehvide kasutamine on kohustuslik 1. maist kuni 15. oktoobrini. NB! 2019. aastal lubab Politsei juba 6. oktoobrist naastrehvidega sõita ning trahvi pole vaja karta (vastavalt ERRi uudisele).

  • 1. maist kuni 15. oktoobrini on suverehvidega sõitmine kohustuslik. Naastrehvidega on sel ajal sõitmine keelatud, lamellrehvidega võib sõita aastaringselt.

? Kui sul on vaja uusi suverehve, siis vaata kindlasti pakkumisi meie e-poes. ?‍♂️

Kuigi lamellrehve suverehvide vastu vahetama ei pea ning nendega võib sõita aastaringi, soovitame siiski kasutada spetsiaalseid suverehve, kui suvine plaanitav läbisõit on üle 5000km.

Meeles tasub pidada, et talverehvi kasutamine suvel pikendab sõiduki pidurdusteekonda, müra salongis sõidu ajal ja suurendab kütusekulu. Samuti kuluvad näiteks lamellrehvid oluliselt kiiremini kui sõita nendega suvel kuival asfaldil ning kvaliteetsetest rehvidest ei jää uueks talvehooajaks piisaval hulgal mustrit alles.

Suverehvid on vaiksemad, suverehvidega sõit on oluliselt kütusesäästlikum ning pidurdusteekond kuival asfaldil lühem kui talverehvidega. Rehvitootjad soovitavad suverehvid alla panna siis, kui õhutemperatuur on püsivalt üle +7 °C. Sellistes tingimustes tulevad esile suverehvide parimad sõiduomadused.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga