Vaata talverehve meie e-poes
abc

Nõuanne: Kuidas valida talverehvid sõiduautole – naastrehv või lamell?

Selleks, et talvel paremini teel püsida, peaks suverehvid vahetama hiljemalt 1. detsembrist talverehvide vastu. Eelistatult võiksid need Eesti talve tingimustes olla isegi naastrehvid pigem kui lamellid. Või tegelikult siiski…

Selleks, et talvel paremini teel püsida, peaks suverehvid vahetama hiljemalt 1. detsembrist talverehvide vastu. Eelistatult võiksid need Eesti talve tingimustes olla isegi naastrehvid pigem kui lamellid. Või tegelikult siiski…

Vaata talverehvide valikut meie e-poes!

Kas sellel teel oleks parem sõita naast- või lamellrehvidega?

Kuidas leida enda autole parimad talverehvid?

Rehvivalik tuleb teha vastavalt sõiduki tootja ettekirjutusele. Iga auto tehnoandmetesse on märgitud üks või mitu heakskiidetud rehvimõõtu. See info on harilikult leitav autoga kaasas olnud juhendist, sageli ka kleepsult juhiuksel, juhiukse postil või kütusepaagi luugi siseküljel.

Rehvimõõdu järgi saad rehvipoest leida sobiva suurusega rehvid. Kuna valik on päris suur, siis kõige lihtsam oleks mõne rehvimüüjaga otse ühendust võtta ja erinevates hinnaklassides sellele mõõdule vastav pakkumine küsida.

Talverehvi tunneb ära selle järgi, et tal on peal M+S tähis ja kolme mäetipu kujutis lumehelbega keskel (mountain-snowflake). Lihtsalt M+S (mud-and-snow) tähistusega on niiöelda iga ilma rehv, kuid ei ole päris talverehv ja ei ole mõeldud alla jäise alla nulli temperatuuriga ilmaga sõiduks.

M+S tähis ja kolme mäetipu kujutis lumehelbega keskel (mountain-snowflake).
M+S tähis ja kolme mäetipu kujutis lumehelbega keskel (mountain-snowflake).

Talveks lamellrehvid või naastrehvid?

Naastrehvid (ehk naelrehvid või naelkummid) sisaldavad metallist naastusid, mis aitavad rehvil paremini jää ja lumega haakuda. Lamellrehvid naastusid ei sisalda ning kogu töö tehakse ära hea mustri ja kummiseguga. Nendel kahel rehvitüübil on mõningased erinevused, millest kirjutame lähiajal pikemalt. Korralik lamellrehv võib sõltuvalt teeoludest olla sama hea kui korralik naastrehv. Kumba rehvitüüpi kasutada, see sõltub lõpuks ostja eelistusest.

Siiski ei saa jätta ütlemata, et on kuulda olnud kommentaare, et Eestis just maapiirkondades ilma naelata ei sõida küll. Linnas, kus teed lükatakse kiiremini ja sagedamini puhtaks, on lamell samas hästi sobiv.

Küsimusi?

Kui sul on küsimusi talverehvide kohta, siis palun jäta need siia samma alla kommentaarina. Püüame neile vastata Rehvipood.eu ekspertide abiga.

4 mõtet “Nõuanne: Kuidas valida talverehvid sõiduautole – naastrehv või lamell?” kohta

 1. Tundub,et lamellrehv Minerva Frostrack HP 195/65R15 talvel sõitmiseks päris hea. Kas on ta ka suvel kulumisele piisavalt vastupidav? Aastane läbisõit on mul küllalt tagasihoidlik.
  Tänan nõuande eest.

  1. Tere!
   Jah, kui suvine läbisõit on tõesti tagasihoidlik, kuni paar tuhat kilomeetrit, siis on Minerva Frostrack rehv aastaringseks kasutamiseks hea valik küll. Hea haardumine ka märja teekattega, indeks C.
   Kui suvine plaanitav läbisõit on üle 5000km, soovitame kasutada kindlasti eraldi suve- ja talverehve.

 2. Tere!
  Olen talverehvide otsingutel. Sõidan pidevalt ka maanteel ja maapiirkonnas. Kuus tuleb läbitud kilomeetreid umbes 1000. Olen mõelnud Minervale, Pirellile ja Hankookile. Mida soovitate? Ja ikka naastud siis.

  1. Tere!
   Soovitame Minerva Eco Stud naastrehvi. Rehv on parima hinna ja kvaliteedi suhtega. Lisaks iseloomustavad Minerva Eco Studi madal müratase ja hea haarduvus.
   Tervitades
   Ott

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.